Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Piękne stroje, kolorowy wystrój sali i skoczna muzyka - w takiej atmosferze bawiły się dzieci w naszej szkole 1 marca podczas balu karnawałowego. Dzieci z dumą prezentowały swoje przebrania. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach, które przyniosły im wiele radości. A gdy czas balu dobiegł końca wszyscy z uśmiechem wracali do domów. 

  

Pomóż i Ty. To nic nie kosztuje!

"Małą szkołę" w Odrach w gminie Czersk prowadzimy od 2001r. Uratowaliśmy ją od likwidacji. Dbamy o wysoki poziom nauczania, przyjazny klimat i ponad stuletni budynek, który wymaga ciągłych i kosztownych remontów. Pomagają nam w tym: Gmina Czersk, rodzice, organizacje społeczne i darczyńcy.

W tym roku możesz sam zdecydować na co przeznaczysz 1% swojego podatku. Możesz go oddać urzędowi skarbowemu lub przekazać na rzecz naszego Stowarzyszenia, które wspiera działanie naszej szkoły - nr KRS 00000 16575.

Andrzejki - święto to od wieków słynie z tego, że w tym jedynym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Odrach również  mogły sprawdzić, co ich czeka, korzystając z  różnych wróżb. Dzięki nim poznały imię przyszłego męża czy żony, zawód jaki będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate, czy czekają je dalekie podróże, a może wielka niespodzianka. Czas zabawy dzieciom umilił słodki poczęstunek. Wieczór andrzejkowy zakończył się dla dzieci miłą niespodzianką – czekała na nie jeszcze jedna wróżba ukryta w baloniku, którą zabrały do domu.