Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Piękne stroje, kolorowy wystrój sali i skoczna muzyka - w takiej atmosferze bawiły się dzieci w naszej szkole 1 marca podczas balu karnawałowego. Dzieci z dumą prezentowały swoje przebrania. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach, które przyniosły im wiele radości. A gdy czas balu dobiegł końca wszyscy z uśmiechem wracali do domów. 

  

Pomóż i Ty. To nic nie kosztuje!

"Małą szkołę" w Odrach w gminie Czersk prowadzimy od 2001r. Uratowaliśmy ją od likwidacji. Dbamy o wysoki poziom nauczania, przyjazny klimat i ponad stuletni budynek, który wymaga ciągłych i kosztownych remontów. Pomagają nam w tym: Gmina Czersk, rodzice, organizacje społeczne i darczyńcy.

W tym roku możesz sam zdecydować na co przeznaczysz 1,5% swojego podatku. Możesz go oddać urzędowi skarbowemu lub przekazać na rzecz naszego Stowarzyszenia, które wspiera działanie naszej szkoły - nr KRS 00000 16575.

Dnia 23 marca 2023 r. odbył się w szkole konkurs wiedzy o Wielkanocy. Brali w nim udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej, którzy wykazali się wiedzą na temat okresu Wielkiego Postu, a szczególnie wydarzeń Wielkiego Tygodnia.

1 miejsce z maksymalną liczbą punktów zajął Filip Kiżewski – kl. 3

2 miejsce – Franciszek Klarecki kl. 2

3 miejsce – Emilia Pastwa kl. 2 i  Wiktoria Ewardt kl. 3

4 miejsce – Julia Teubner kl. 3

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dzisiaj jest pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.  Dzieci wprowadziły wiosnę do swoich sal i posadziły cebulki wiosennych kwiatów w doniczkach. Kolejną atrakcją dnia było wyjście na spacer podczas którego dzieci pożegnały zimę i powitały wiosnę. Dzieci w zielonych strojach wesoło maszerowały w wiosennym korowodzie.