Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Piękne stroje, kolorowy wystrój sali i skoczna muzyka - w takiej atmosferze bawiły się dzieci w naszej szkole 1 marca podczas balu karnawałowego. Dzieci z dumą prezentowały swoje przebrania. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach, które przyniosły im wiele radości. A gdy czas balu dobiegł końca wszyscy z uśmiechem wracali do domów. 

  

Pomóż i Ty. To nic nie kosztuje!

"Małą szkołę" w Odrach w gminie Czersk prowadzimy od 2001r. Uratowaliśmy ją od likwidacji. Dbamy o wysoki poziom nauczania, przyjazny klimat i ponad stuletni budynek, który wymaga ciągłych i kosztownych remontów. Pomagają nam w tym: Gmina Czersk, rodzice, organizacje społeczne i darczyńcy.

W tym roku możesz sam zdecydować na co przeznaczysz 1,5% swojego podatku. Możesz go oddać urzędowi skarbowemu lub przekazać na rzecz naszego Stowarzyszenia, które wspiera działanie naszej szkoły - nr KRS 00000 16575.

W piątek 24 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najserdeczniejszy przyjaciel dzieci  - Pluszowy Miś. Każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim pluszowym przyjacielem. Uroczystość zaczęliśmy od powitania wszystkich misiów i poznania historii ich święta. Dzieci uczestniczyły w licznych misiowych zabawach i konkurencjach. Chętnie bawiły się przy misiowych przebojach oraz wykonały pracę plastyczną. Na zakończenie naszej misiowej zabawy, każde dziecko otrzymało opaskę na głowę oraz biszkoptowego misia. Dzieci były szczęśliwe, że mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać maskotki swoim koleżankom i kolegom. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ!".

 

 


  Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto, święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia, 10 listopada  zorganizowano w naszej szkole uroczysty apel. Dzieci zaprezentowały przedstawienie dla społeczności szkolnej oraz Rady Rodziców. W występie artystycznym uczestniczyły wszystkie dzieci z naszej szkoły. Uczniowie ubrani byli w odświętne stroje oraz mieli przypięte biało-czerwone kotyliony. Tradycyjnie nasza szkoła przystąpiła do akcji "Szkoła do hymnu" i o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali hymn narodowy. Podkreśliło to jeszcze bardziej podniosłą symbolikę tego dnia i radość świętowania.