Pomóż i Ty. To nic nie kosztuje!

"Małą szkołę" w Odrach w gminie Czersk prowadzimy od 2001r. Uratowaliśmy ją od likwidacji. Dbamy o wysoki poziom nauczania, przyjazny klimat i ponad stuletni budynek, który wymaga ciągłych i kosztownych remontów. Pomagają nam w tym: Gmina Czersk, rodzice, organizacje społeczne i darczyńcy.

W tym roku możesz sam zdecydować na co przeznaczysz 1% swojego podatku. Możesz go oddać urzędowi skarbowemu lub przekazać na rzecz naszego Stowarzyszenia, które wspiera działanie naszej szkoły - nr KRS 00000 16575.

Karnawał to czas zabaw i przyjęć. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu  25 lutego 2020 roku. Dzieci przyszły przebrane za księżniczki, diabełki, policjantów, a także za postaci z bajek i filmów. Dobrej muzyki, fantastycznej zabawy, konkursów i tańców było co nie miara. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku. Wszystkim przez cały czas towarzyszyła radość i uśmiech.

 30 stycznia  dzieci z naszej szkoły zaprosiły swoje babcie i dziadków na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka do sali remizy OSP w Odrach. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła się od jasełek wykonanych przez uczniów. Po jasełkach dzieci składały życzenia swoim dziadkom oraz śpiewały piosenki. Po części oficjalnej dzieci wręczyły piękne i własnoręcznie wykonane laurki oraz czerwone róże. Uściskom i buziakom nie było końca. Następnie dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków na kawę, ciasto i torty, które upiekły i podawały mamusie przy pomocy wnuków.  Dzieci wraz ze swoimi babciami i dziadkami tańczyli przy znanych utworach muzycznych. Między piosenkami przeprowadzone zostały różne konkursy. Wszyscy bawili się wyśmienicie! 

Szkoła Podstawowa w Odrach włączyła się w akcję MEN "#Razem na Święta". Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ramach akcji, uczniowie wraz z Panią Dyrektor odwiedzili osoby samotne z najbliższej okolicy, aby złożyć świąteczne życzenia oraz podarować własnoręcznie wykonane upominki. Spotkania wywołały wiele wzruszeń i radości.