28 maja do naszej szkoły przyjechała Fundacja Grupy T z Torunia z wyjątkowym spektaklem profilaktycznym. W przedstawieniu w oryginalny sposób przedstawiono rożne sposoby wzmacniające poczucie własnej radości. Podkreślona była również istota zdrowego stylu życia, ruchu na świeżym powietrzu. Nie zabrakło również ważnych elementów edukacji profilaktycznej. Uczniowie naszej szkoły z zaciekawieniem oglądali przedstawienie, które było pełne dowcipnych dialogów zawierających pouczające przesłanie. Spektakl profilaktyczny Fundacji Grupy T z Torunia został sfinansowany ze środków Ośrodka Profilaktyki w Czersku.
W Ośrodku Kultury w Czersku 26 maja odbył się Gminny Konkurs „Znam i lubię wiersze Jana Brzechwy”, który tradycyjnie organizuje Przedszkole Samorządowe nr 2 im. Jana Brzechwy w Czersku. W tegorocznej edycji konkurs został poprowadzony w formie quizu. Do konkursu przystąpiły dzieci z dziewięciu placówek z Gminy Czersk. Głównymi celami konkursu było przybliżenie dzieciom twórczości polskiego poety Jana Brzechwy, zdobywanie doświadczeń podczas konkursu w formie quizu, stwarzanie warunków sprzyjających dobrej zabawie oraz integracja placówek oświatowych z Gminy Czersk. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa. Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i znajomością utworów Jana Brzechwy – jednego z najwybitniejszych polskich poetów dziecięcych. Całość przebiegała w przyjaznej i wesołej atmosferze. Podczas narad komisji konkursowej na dzieci czekał słodki poczęstunek.
Nasze przedszkolaki wróciły z konkursu z uśmiechem na twarzach. Martyna, Antek i Bartek z dumą reprezentowali swoją szkołę.
Serdecznie gratulujemy!!!
W ramach zajęć o pszczołach dzieci poznały ich ogromną rolę i przydatność w przyrodzie oraz życiu człowieka. Rozmawialiśmy o tym, jak ważne są pszczoły dla zapylania roślin i produkcji miodu. Dzieci dowiedziały się również, jak wygląda budowa pszczoły oraz jakie zadania wykonują pszczoły. Podczas zajęć dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne – wyklejały kolorowe pszczółki oraz tworzyły plastry miodu "gra memory". Nie zabrakło także ruchowych i edukacyjnych zabaw. Dzieci brały udział w grze polegającej na „przenoszeniu pyłku”, która dostarczyła wszystkim wiele radości i uśmiechu.
Zajęcia były doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, rozwijania kreatywności oraz poszerzania wiedzy o świecie przyrody.
W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Majowych, ważnych dni w historii naszego kraju: Święta Pracy (1 maja), Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja) oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z 1791 roku. Uczniowie przygotowali apel, który przybliżył społeczności szkolnej znaczenie tych wydarzeń. Podczas apelu nie zabrakło wierszy, pieśni patriotycznych oraz krótkiej lekcji historii, przypominającej okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy zasadniczej. Szczególne miejsce w programie zajęły biało-czerwone barwy narodowe. Uczniowie z dumą prezentowali flagi, podkreślając w ten sposób swoje przywiązanie do Ojczyzny oraz szacunek dla narodowych symboli. Po części artystycznej odbył się uroczysty przemarsz z flagami wokół szkoły. Wspólne przejście w podniosłej atmosferze było wyrazem naszej jedności, patriotyzmu oraz radości ze wspólnego świętowania. To ważne, aby pamiętać o historii i wartościach, które budują naszą tożsamość narodową.



